Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

AXA ČR a SR má novinku, pojišťuje pro případ invalidity třetího stupně způsobené civilizační chorobou

Celkový počet invalidních důchodů je rok od roku větší, pojišťovna AXA ČR a SR se odhodlala na stávající poměry reagovat tím, že přichází s novou formou pojištění. Ta se týká invalidity třetího stupně (tedy o 70 procent a více) vzniklé následkem civilizačních chorob InPLUS.

Toto pojištění zahrnuje různá onemocnění – včetně těch onkologických, do této skupiny patří i onemocnění nervů, srdce a cév. Toto pojištění je možné sjednat i po internetu.

Státem přiznaná invalidita v případech vážných chorob je častější

Tři ze čtyř pojistek si lidé sjednávání na pokrytí rizik trvalých následků, ke kterých dojde po nějakém úrazu. „Většina Čechů se domnívá, že invalidními se mohou stát pouze následkem úrazů, a to bohužel způsobuje, že jejich pojistné smlouvy na krytí rizika invalidity vzniklé z důsledku onemocnění jsou finančně podhodnocené. Ze statistik České správy sociálního zabezpečení vyplývá, že úrazy způsobují pouze 5 % všech státem přiznaných invalidit a 95 % jich vzniká v důsledku onemocnění,“ dodává k celé věci Daniela Barnová, produktová specialistka pojišťovny AXA ČR/SR.

Invalidita se samozřejmě netýká pouze seniorů, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale ve značné míře postihuje také osoby v produktivním věku. Jeden ze čtyř invalidů je v průměru mladší čtyřiceti roků. Výrazně nižší příjmy, se kterými musí najednou invalida počítat, ohrozí každý rodinný rozpočet. Průměrný invalidní důchod u nás je 10 401 Kč, což je zhruba polovina průměrné mzdy. Navíc narostou životní náklady s invaliditou spojené, konkrétně léčba, sociální péče a další výdaje.

AXA ČR/SR přináší nové samostatné pojištění nemoci InPLUS, které přijde vhod během sníženého nebo dokonce žádného příjmu v důsledku invalidity. InPLUS klientům zprostředkuje dlouhodobé vyplácení měsíční dávky – v případě online sjednání do výše devíti tisíc korun, klientům, kteří navštíví finančního zprostředkovatele, až do dvacetitisícové hranice. K vyplácení stačí lékařský posudek, není třeba čekat na rozhodnutí státu.Čtěte také

marketing Zimní sezona začíná, Slavia pojišťovna připravila balíček Zima

marketing Direct pojišťovna přináší novinku, pojištění hodnoty ojetého vozu

marketing ČPP připravila podzimní kampaň, v níž nabízí nadstandard v ohledu asistenčních služeb

marketing Klienti ERV Evropské nahlašují devět z deseti škod přes internet

marketing Pojišťovna České spořitelny nabízí možnost sjednání životního pojištění i přes internet

marketing Pojištění na cesty do zahraničí využívá devět z deseti Čechů, důležitá je srozumitelnost nabídky

marketing Zájem o cestování roste, každý čtvrtý cestovatel si sjednává celoroční pojištění

marketing Životní pojištění a riziko trvalé invalidity by mělo jít ideálně ruku v ruce