Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Katolický fond plánuje další podfond, jeho předmětem budou nemovitosti

Takzvaný Katolický fond, jenž vede ve správě majetek České biskupské konference (ČBK) a kvintetu římskokatolických diecézí v ČR, startuje činnost již třetího podfondu. Mimo Růstového a Výnosového podfondu se nyní bude zaměřovat i na investování do nemovitostí.

Jak oficiálně uvedla ČNB, došlo k registraci Nemovitostního podfondu, jenž vytvořila společnost ČSOB Asset Management. O strategii investic se budou radit experti Patria investiční společnosti s odborníky ze skupiny ČSOB/KBC.

Investice přijdou skutečně do různých stran

Zástupci římskokatolické církve projevili zájem o rozložení svých finančních rezerv. Investice tak budou možné nejen do polností, ale také do komerčních prostor či kanceláří. Vše však bude odpovídat přísným etickým měřítkům ze strany církevních hodnostářů. Podobně jako tomu bylo u dvou podfondů s dřívějším datem založení, i ten třetí v řadě budou moci využít nejen zakládající členové (tedy např. jednotlivé diecéze jako celek), ale také další kvalifikovaní investoři z církevních řad. „Realitní portfolio budou řídit specialisté na segment nemovitostí z Patria investiční společnosti ze skupiny ČSOB/KBC,“ dodává Pavel Tichý, který je v současnosti jejím generálním ředitelem.

Proč vlastně došlo k vytvoření katolického fondu a trojice jeho podfondů? Poté, co bude završeno restituční vypořádání, církev bude muset fungovat nezávisle na státu – a právě těmito investicemi se má dosáhnout stability v celé věci.

„Kromě toho, že jednotlivé diecéze zpravidla investují a hospodaří samostatně, je tento nemovitostní fond projevem jejich vůle investovat do určité míry také společně. Jsem přesvědčen, že i díky investičním nástrojům, které nám skupina ČSOB umožňuje využívat, se zvládneme o naši budoucnost postarat v rámci zodpovědného, etického a dlouhodobě udržitelného zhodnocování našich aktiv,“ doplňuje Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK.Čtěte také

marketing NEO účet v podání Expobank CZ přichází s crowfundingem

marketing Fio přichází s nabídkou nových podílových fondů

marketing Investice do diamantů má novou vychytávku – diamantovou destičku

marketing NN přináší novou možnost investování, Start invest půjde ruku v ruce s životními potřebami klienta

marketing Dvanáctiprocentní meziroční zhodnocení, to je výsledek investování do zajištěných firemních úvěrů

marketing Společnost Conseq odstartovala zvířecí kampaň

marketing Fio banka již brzy spustí letošní Školu investování

marketing Zajímavé tipy pro opatrného investora? Bez rizika to půjde se stavebním spořením nebo termínovaným vkladem