Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Březnové fondy ČSOB opět přináší možnost investovat „do piva“

Od března mohou klienti ČSOB investovat do tří nových produktů. Optimum Fund ČSOB Svět a pivní prémie 1 je strukturovaný fond určený investorům, kteří chtějí co nejvíce využít potenciál kvalitních světových akcií, mezi nimi i těch, které jsou spojeny s výrobou piva. V nabídce se také objevuje strukturovaný fond ČSOB Svět s bonusem pivovarů 1, který je vhodný pro eurového investora. Novou nabídku uzavírá Optimum Fund ČSOB Perspektivních trhů 3, který usiluje o růst prostřednictvím investic navázaných na globální akcie.

Prostřednictvím fondu Optimum Fund ČSOB Svět a pivní prémie 1 investuje klient v korunách do akcií rozložených do dvou košů. První se skládá z akcií 30 světových společností, které se vyznačují vysokou tržní kapitalizací, druhý koš obsahuje 10 vybraných aktivních akcií z oblasti výroby piva a nápojů. „První koš tvoří firmy, které mají potenciál růstu zisku, především z oblasti telekomunikací, energetiky a bankovnictví. Do druhého koše jsme vybrali akcie firem, které vyrábí pivo či jiné nápoje,“ říká Jan Barta, generální ředitel společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost. „I v době krize a nejistoty zůstává ziskovost společností ze sektoru potravin, nápojů stabilní, jelikož těží z každodenní spotřeby. Proto jsme do nabídky zařadili tento strukturovaný fond, který nabízí ochranu investice ve výši 90 % investované částky vyplacené při splatnosti fondu, participaci 70 % s neomezeným maximálním výnosem a možnost získat prémii ve výši 10 % ochrany vložené investice navíc. Tím ochrana dosáhne 100 %,“ doplňuje Jan Barta.

Dále se v březnové nabídce objevuje strukturovaný fond ČSOB Svět s bonusem pivovarů 1, který se liší především základní měnou, kterou je euro. Výnos tohoto fondu se váže na výkonnost dvou podkladových košů stejně jako u korunové verze. Fond také nabízí možnost navýšení ochrany na 100 % v případě růstu akcií navázaných na oblast výroby piva a nápojů.

Výnos investičního fondu Optimum Fund ČSOB Perspektivních trhů 3 je vázán na výkonnost koše 30 akcií, které odráží široké spektrum celosvětové ekonomiky. Akcie jsou vybrány na základě analýz investičních specialistů ČSOB/KBC. Do portfolia jsou zahrnuty akcie společností, u kterých se domníváme, že mají potenciál růstu zisku a zdroje pro jeho dosažení. Tyto společnosti se vyznačují vysokou tržní kapitalizací, s převahou firem zaměřených na energie a služby, telekomunikace a bankovnictví.Čtěte také

marketing Investice 2024? ..Možnosti a aktuální trendy

marketing Nebojte se investovat. I s malými částkami dosáhnete zajímavého zhodnocení

marketing Jak zjistit správnou výši nájmu? Ztrácet čas prohlížením inzerátů už nemusíte

marketing Broker Consulting Index podílových fondů: Žádná novinka, nejlepší byly v minulém roce akciové fondy

marketing Broker Consulting Index podílových fondů: Nejvýkonnější během října akciové fondy

marketing Crowdfundingová platforma finGOOD přináší investice s nulovými poplatky

marketing Třicátá Škola investování od Fio banky čeká na své studenty

marketing Generali Realitní fond byl za minulý rok zhodnocen více než pěti procenty