Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Češi odvrací exekuci nemovitosti jejím zpětným leasingem

Ekonomická krize znamená mimo jiné nestabilní pracovní trh. Lidé mnohdy přeceňují svoje možnosti a volbou nevýhodné půjčky s vysokým úrokem se vystavují riziku, že mohou přijít doslova o střechu nad hlavou. Čím dál častěji se totiž objevují případy, kdy je na nemovitost dlužníka vyhlášena exekuce nebo dokonce dražba. Procento těch, kteří v této situaci vyhledávají leasingové společnosti, roste. Je to pro ně totiž šance, jak nemovitost případné dražby zbavit.

„Nejčastěji jde o zaměstnance středního věku, který si vzal půjčku na zástavu nemovitosti s vysokým úrokem a vysokým penále v případě, že nebude schopen řádně splácet. Pokud následně věřitel tento úvěr nesplatí, dluh astronomicky vyroste a pohledávka je ihned předána exekutorovi. Do takovéto situace se věřitel může dostat velmi lehce, stačí se o den dva opozdit s úhradou splátky,“ popisuje nepříjemnou situaci Ing. Jan Vaško, výkonný ředitel společnosti PROGRESS Leasing SE, která se zabývá zpětným leasingem nemovitostí. Zpětný leasing nemovitosti je v podstatě obdobou zpětného leasingu automobilu nebo výrobního stroje. Leasingová společnost celý závazek původnímu věřiteli vyplatí, čímž zbaví nemovitost veškerých exekucí, zástav a dražeb. V této chvíli ji převádí na sebe a klient leasing splácí formou měsíčních splátek ve formě nájemného.

„Registrujeme týdně až desítky požadavků po tomto produktu. Všechny jsou samozřejmě pečlivě analyzovány, a ne všem klientům se dá v jejich situaci vyhovět,“ říká Vaško a dodává, že ačkoliv je tato služba dražší než klasická hypotéka, klient má šanci zbavit se případné dražby, v níž by za svou nemovitost získal v nejhorším případě pouhých padesát procent odhadní ceny a z ní ještě hradil náklady na dražbu. Částka by se tak vyšplhala na desetitisíce, v tomto případě totiž největší část připadne původnímu věřiteli, exekutorovi a dražební kanceláři.Čtěte také

marketing HYPOsplátka již od 1,68 procenta, Raiffeisen nabízí i nízké úroky u půjček

marketing 4 rady, jak vylepšit rodinný rozpočet

marketing Víte, že půjčku můžete vyřídit už za pár minut? Poradíme, jak na to

marketing Se Sberbank CZ bude FÉR půjčka ještě zajímavější

marketing Stačí řádně splácet půjčku, Raiffeisenbank nabízí odměnou bonusovou sazbu

marketing Plánujete družstevní byt? Wüstenrot nabízí úvěr až půl druhého milionu korun

marketing Najděte si tu nejlepší konsolidaci půjček na trhu

marketing Jak vybrat výhodnou půjčku: Na co si dát pozor?