Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Češi odvrací exekuci nemovitosti jejím zpětným leasingem

Ekonomická krize znamená mimo jiné nestabilní pracovní trh. Lidé mnohdy přeceňují svoje možnosti a volbou nevýhodné půjčky s vysokým úrokem se vystavují riziku, že mohou přijít doslova o střechu nad hlavou. Čím dál častěji se totiž objevují případy, kdy je na nemovitost dlužníka vyhlášena exekuce nebo dokonce dražba. Procento těch, kteří v této situaci vyhledávají leasingové společnosti, roste. Je to pro ně totiž šance, jak nemovitost případné dražby zbavit.

„Nejčastěji jde o zaměstnance středního věku, který si vzal půjčku na zástavu nemovitosti s vysokým úrokem a vysokým penále v případě, že nebude schopen řádně splácet. Pokud následně věřitel tento úvěr nesplatí, dluh astronomicky vyroste a pohledávka je ihned předána exekutorovi. Do takovéto situace se věřitel může dostat velmi lehce, stačí se o den dva opozdit s úhradou splátky,“ popisuje nepříjemnou situaci Ing. Jan Vaško, výkonný ředitel společnosti PROGRESS Leasing SE, která se zabývá zpětným leasingem nemovitostí. Zpětný leasing nemovitosti je v podstatě obdobou zpětného leasingu automobilu nebo výrobního stroje. Leasingová společnost celý závazek původnímu věřiteli vyplatí, čímž zbaví nemovitost veškerých exekucí, zástav a dražeb. V této chvíli ji převádí na sebe a klient leasing splácí formou měsíčních splátek ve formě nájemného.

„Registrujeme týdně až desítky požadavků po tomto produktu. Všechny jsou samozřejmě pečlivě analyzovány, a ne všem klientům se dá v jejich situaci vyhovět,“ říká Vaško a dodává, že ačkoliv je tato služba dražší než klasická hypotéka, klient má šanci zbavit se případné dražby, v níž by za svou nemovitost získal v nejhorším případě pouhých padesát procent odhadní ceny a z ní ještě hradil náklady na dražbu. Částka by se tak vyšplhala na desetitisíce, v tomto případě totiž největší část připadne původnímu věřiteli, exekutorovi a dražební kanceláři.Čtěte také

marketing Dva důležité dotazy kolem půjček a pojištění

marketing Creditas úročí vklady na spořícím účtu 1%

marketing Wüstenrot připravil ještě zajímavější nabídku bytovým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek

marketing Fio banka tlačí dolů úroky u hypotečních úvěrů

marketing Provident naplnil podmínky pro zisk licence České národní banky

marketing Nebankovních půjček se nemusíte bát. Ne všechny jsou předražené a podezřelé

marketing Čtyřtisícový bonus k půjčce HYPOsplátka od RSTS

marketing Zonky přinášejí nové verze televizní reklamy, kde lidé představují své konkrétní zkušenosti