Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Největší obavy, které mají Češi kolem půjček

Půjčovat si finance na něco naprosto nutného nebo si úvěrem splnit celoživotní sen rozhodně není nic, co by bylo nějak neobvyklé nebo složité. Stále ale platí, že poskytovatele si musíme vybrat po důkladné rozvaze. Ve společnosti je ale trvale zažitých i pár mýtů, které je zcela zbytečné brát v potaz. A které to vlastně jsou?

Nová legislativa odstaví takzvané úvěrové predátory

Ve skupině poskytovatelů nebankovních půjček jsou stále nepoctivé subjekty, kvůli nimž se někteří potenciální zákazníci bojí tuto část trhu vůbec oslovit. V posledních měsících se ale rozdíl mezi bankou a nebankovním poskytovatelem postupně maže, což potvrzují i některé nezávislé studie. Není proto tak podstatné, zda se půjčka sjedná v bance nebo v nebankovním sektoru, důležitější bude výběr produktu přesně na míru potřebám domácnosti. Dobře si promyslet, jak velká částka bude potřeba a jak dlouho by se měla splácet, to je základ úspěchu. Klasický spotřebitelský úvěr s delší lhůtou splatnosti může být v tomto směru poměrně zajímavou volbou.

Objednat si cokoliv po internetu je dnes docela klasika, vyřídit nákup z pohodlí domova je jednoduché a rychlé. Stejně je tomu tak i u půjček, jejich sjednání online je podobně bezpečné jako v případě návštěvy kamenné pobočky. Smlouva se podepíše prostřednictvím SMS kódu, bez zbytečné administrativy, peníze na účtu maximálně do čtyřiadvaceti hodin.

Pokud mají klienti problémy se splácením – a to například z důvodu ztráty zaměstnání nebo poklesu příjmů, rozhodně nemusí nastat problém, který by byl řešitelný až exekucí. Někteří poskytovatelé půjček nabídnou například pojištění schopnosti splácet, a to vše za cenu velmi mírného navýšení úrokové sazby.Čtěte také

marketing Wüstenrot připravil ještě zajímavější nabídku bytovým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek

marketing Fio banka tlačí dolů úroky u hypotečních úvěrů

marketing Provident naplnil podmínky pro zisk licence České národní banky

marketing Nebankovních půjček se nemusíte bát. Ne všechny jsou předražené a podezřelé

marketing Čtyřtisícový bonus k půjčce HYPOsplátka od RSTS

marketing Zonky přinášejí nové verze televizní reklamy, kde lidé představují své konkrétní zkušenosti

marketing Poptávka kolem konsolidace dluhů narůstá, v Čechách se běžně dávají dohromady půjčky od celé rodiny

marketing Půjčka před Vánoci: Jak si půjčit chytře?