Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Pozor na výluky z pojištění u sportů, pojišťovna neřeší automaticky vše

Léto je v plném proudu, dá se očekávat, že řada Čechů vyrazí na zahraniční dovolenou do exotických krajin a užije si některé netradiční sportovní aktivity. Ovšem pozor – ne vždy pojišťovna v základním cestovním pojištění pokryje ten či onen sport, některé jsou za takzvaný rizikový příplatek.

V posledním roce podnikli Češi na pět milionů cest do ciziny a letos by to mělo být podobně. Řada lidí dává přednost aktivní dovolené, ochutnává místní speciality a zkouší třeba i některé sporty, které jsou pro ně zatím určité novum.

Trochu adrenalinu jistě neuškodí, ale co pojištění?

Pobytové zájezdy u moře třeba v Chorvatsku nebo Itálii a Španělsku běžně nabízí i šnorchlování, jízdu na raftu nebo vodní lyžování. Na každý z vodních sportů je ale krytý základním cestovním pojištěním, některé nelze pojistit vůbec, jiné jsou zase pouze za takzvaný rizikový příplatek. Proto je třeba si ověřit ještě před dovolenou, jaké pojistné krytí se nabízí. Každá pojišťovna má podmínky stanovené odlišně, obecně však platí, že čím nebezpečnější sport, tím také dražší pojištění kvůli příplatkům.

Pojištění je možné naštěstí nastavit zcela individuálně. Součástí pojistky je přehled limitů pro jednotlivé úkony, seznam pojištěných aktivit a kartička pojištěnce. Tu je nutné vzít na dovolenou v každém případě s sebou, už jen pro ten důvod, že je na ni uveden i telefonický kontakt na asistenčním linku.

Připojistit se rozhodně není na škodu, náhoda na nikoho nečeká

Kvůli pár hodinám na moři není třeba připojištění? Chyba lávky! Když dojde k úrazu, pojišťovna může odmítnout platit léčení. Pokud jde o vážnější úraz, jenž je například spojen s operací a nutným převozem zpět do ČR, léčba může stát i statisíce. Záleží samozřejmě na ceně zdravotní péče v zahraničí, která nemusí odpovídat českým standardům, spíše bude mnohem vyšší. Připojištění sportovních aktivit přitom vyjde řádově jen na desítky korun denně.

A jaké oblíbené aktivity je možné připojistit? Je to třeba jízda na vodním skútru, ale i sporty jako wakeboarding, vodní paragliding nebo také zorbing, jenž na turisty čeká v celém Středomoří. Připojistit se dá i jízda na velbloudu nebo vysokohorská turistika, samozřejmostí je pak i potápění, pro milovníky skutečného adrenalinu je to běh s býky ve Španělsku…Čtěte také

marketing Invalidita třetího stupně a dvojnásobné plnění, to je novinka pojištění FLEXI RISK

marketing Ke slovu se hlásí CUBIQ. Pojištění věcí, na nichž vám záleží, a to kompletně přes internet

marketing Zimní sezona začíná, Slavia pojišťovna připravila balíček Zima

marketing Direct pojišťovna přináší novinku, pojištění hodnoty ojetého vozu

marketing ČPP připravila podzimní kampaň, v níž nabízí nadstandard v ohledu asistenčních služeb

marketing Klienti ERV Evropské nahlašují devět z deseti škod přes internet

marketing Pojišťovna České spořitelny nabízí možnost sjednání životního pojištění i přes internet

marketing Pojištění na cesty do zahraničí využívá devět z deseti Čechů, důležitá je srozumitelnost nabídky