Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Sdílení půjček není pro Čechy problém, platí to ale jen v rodinném kruhu

Jak uvádí průzkum společnosti Cofidis na 525 respondentech, Čechům nevadí sdílení půjčky s dalším člověkem. Ještě minulý rok uváděl jako jedinou možnost sólovou půjčku každý třetí, letos už podobně odpovídalo jen dvacet procent dotázaných. Sdílení půjčky nepovažuje za problém 56 % respondentů, cifra narůstá dlouhodobě zejména u třicátníků. Společná půjčka však musí být v rámci rodiny, kolega z práce nebo kamarád se na prvním místě žebříčku prakticky neobjevuje.

Češi žijící v páru platí půjčky společně, je to už dlouhodobější trend

Společnost Cofidis registruje dva žadatele o půjčku u třetiny podepsaných smluv, zejména mladé páry mají se sdílením půjček už dlouhodobou zkušenost. Sdílení půjčky je nakloněno celkem 56 procent dotázaných, ale u lidí ve věku kolem třiceti let by zvažovalo podobnou věc na tři čtvrtiny respondentů. A proč se tak děje? Jak ukazuje průzkum, je to i kvůli výhodnějším podmínkám. Dva žadatelé dostanou zajímavější úrok, riziko neschopnosti splácení se také výrazně snižuje.

Osmdesát procent lidí by sdílelo půjčku jen s partnerem, sedm procent volí rodiče, tři procenta sourozence. Nejlepší přítel je volbou číslo jedna jen velmi vzácně, kolega z práce není pro dotazované vhodným adeptem prakticky nikdy. Češi si rádi berou půjčky s někým dalším kvůli rekonstrukci bytu nebo pořízení bydlení, půjčují si i na auto, vybavení domácnosti nebo na vzdělání dětí. Pokud jde o dovolenou nebo vánoční dárky, respondenti se shodují, že volí jinou metodu financování než jsou právě půjčky.Čtěte také

marketing Provident naplnil podmínky pro zisk licence České národní banky

marketing Nebankovních půjček se nemusíte bát. Ne všechny jsou předražené a podezřelé

marketing Čtyřtisícový bonus k půjčce HYPOsplátka od RSTS

marketing Zonky přinášejí nové verze televizní reklamy, kde lidé představují své konkrétní zkušenosti

marketing Poptávka kolem konsolidace dluhů narůstá, v Čechách se běžně dávají dohromady půjčky od celé rodiny

marketing Půjčka před Vánoci: Jak si půjčit chytře?

marketing Největší obavy, které mají Češi kolem půjček

marketing Půjčka ProBydlení letos bez poplatků