Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Sdílení půjček není pro Čechy problém, platí to ale jen v rodinném kruhu

Jak uvádí průzkum společnosti Cofidis na 525 respondentech, Čechům nevadí sdílení půjčky s dalším člověkem. Ještě minulý rok uváděl jako jedinou možnost sólovou půjčku každý třetí, letos už podobně odpovídalo jen dvacet procent dotázaných. Sdílení půjčky nepovažuje za problém 56 % respondentů, cifra narůstá dlouhodobě zejména u třicátníků. Společná půjčka však musí být v rámci rodiny, kolega z práce nebo kamarád se na prvním místě žebříčku prakticky neobjevuje.

Češi žijící v páru platí půjčky společně, je to už dlouhodobější trend

Společnost Cofidis registruje dva žadatele o půjčku u třetiny podepsaných smluv, zejména mladé páry mají se sdílením půjček už dlouhodobou zkušenost. Sdílení půjčky je nakloněno celkem 56 procent dotázaných, ale u lidí ve věku kolem třiceti let by zvažovalo podobnou věc na tři čtvrtiny respondentů. A proč se tak děje? Jak ukazuje průzkum, je to i kvůli výhodnějším podmínkám. Dva žadatelé dostanou zajímavější úrok, riziko neschopnosti splácení se také výrazně snižuje.

Osmdesát procent lidí by sdílelo půjčku jen s partnerem, sedm procent volí rodiče, tři procenta sourozence. Nejlepší přítel je volbou číslo jedna jen velmi vzácně, kolega z práce není pro dotazované vhodným adeptem prakticky nikdy. Češi si rádi berou půjčky s někým dalším kvůli rekonstrukci bytu nebo pořízení bydlení, půjčují si i na auto, vybavení domácnosti nebo na vzdělání dětí. Pokud jde o dovolenou nebo vánoční dárky, respondenti se shodují, že volí jinou metodu financování než jsou právě půjčky.Čtěte také

marketing Wüstenrot připravil ještě zajímavější nabídku bytovým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek

marketing Fio banka tlačí dolů úroky u hypotečních úvěrů

marketing Provident naplnil podmínky pro zisk licence České národní banky

marketing Nebankovních půjček se nemusíte bát. Ne všechny jsou předražené a podezřelé

marketing Čtyřtisícový bonus k půjčce HYPOsplátka od RSTS

marketing Zonky přinášejí nové verze televizní reklamy, kde lidé představují své konkrétní zkušenosti

marketing Poptávka kolem konsolidace dluhů narůstá, v Čechách se běžně dávají dohromady půjčky od celé rodiny

marketing Půjčka před Vánoci: Jak si půjčit chytře?