Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Společnost ALO diamonds prodala sadu investičních diamantů za 8 milionů korun

Největší české klenotnictví ALO diamonds prodalo v říjnu sadu osmi diamantů v hodnotě přes 8 milionů korun. V případě podobných prodejů bývají zakoupené drahokamy zasazovány do kvalitních investičních šperků. Sada drahých kamenů se řadí na špičku letošních mimořádných prodejů klenotnictví ALO diamonds.

Sadu osmi prodaných diamantů s briliantovým brusem tvoří dva tříkarátové a šest jednokarátových kamenů. Podle chování zákazníků, kteří provádějí podobné nákupy, je velmi pravděpodobné, že z diamantů vznikne investiční šperková sada. Častou volbou bývá set složený z náušnic, přívěsku a prstene. „Investice do diamantových šperků jsou jedním z nejbezpečnějších způsobů dlouhodobého zhodnocení peněz. Výhodou investičního šperku je, že jeho hodnotu neutváří pouze ceny surovin, ale stejně jako u jiných uměleckých děl také precizní zpracování a jedinečný design,“ uvádí Ľubomír Macek, projektový manažer ALO diamonds.

alo

V západních zemích je běžnou praxí, že rodina vlastní jeden nebo více investičních šperků. Podobný trend můžeme sledovat i u nás. Z průzkumu, který si letos nechalo vypracovat ALO diamonds, vyplynulo, že téměř každý čtvrtý Čech (23 %), který kupuje šperky, je pořizuje jako investici.Čtěte také

marketing Broker Consulting Index podílových fondů: Žádná novinka, nejlepší byly v minulém roce akciové fondy

marketing Broker Consulting Index podílových fondů: Nejvýkonnější během října akciové fondy

marketing Crowdfundingová platforma finGOOD přináší investice s nulovými poplatky

marketing Třicátá Škola investování od Fio banky čeká na své studenty

marketing Generali Realitní fond byl za minulý rok zhodnocen více než pěti procenty

marketing NEO účet v podání Expobank CZ přichází s crowfundingem

marketing Fio přichází s nabídkou nových podílových fondů

marketing Investice do diamantů má novou vychytávku – diamantovou destičku