Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Vlastní bydlení je pro mladé příliš nákladné, tento názor sdílí většina Čechů

Mladí lidé často neopouští rodné hnízdo ani poté, kdy mají vlastní finanční příjem ze zaměstnání či podnikání. Jak ukazuje průzkum Raiffeisen stavební spořitelny (RSTS), podle 87 procent dotázaných jsou na vině hlavně ekonomické důvody. Na druhou stranu, 93 procent respondentů považuje za přirozené a nutné, aby se za podobných podmínek podíleli potomci na nákladech domácnosti.

Vlastní bydlení je často náročné, mladí lidé si ušetří spoustu peněz

Devět z deseti dotázaných se na základě vlastní zkušenosti domnívá, že vlastní bydlení je pro mladou generaci, která má čerstvě po škole, ekonomicky moc nákladné. Výhodnější je proto ještě zůstat nějakou dobu u rodičů, shodu nacházejí v tomto názoru respondenti prakticky nezávisle na pohlaví nebo úrovni vzdělání. Dotázaní ve věku pod 29 roků si myslí, že bydlení u rodičů v první řadě ušetří finance.

Když ale děti zůstávají doma i po absolvování střední nebo vysoké školy, měli by se se vší samozřejmostí podílet na chodu domácnosti, a to zejména po ekonomické stránce. Respondenti se v 93 procentech případů shodli na tom, že pokud si potomek přijde na vlastní peníze, neměl by nechávat všechny výdaje domácnosti na bedrech rodičů. Zcela se s tím ztotožňuje 67,5 procent dotázaných žen a 63,8 procent mužů. Tento názor do větší míry neovlivní ani celkový finanční příjem domácnosti. O tom, že je správné dělit se s rodiči o náklady na bydlení a život, souhlasí 90,7 procent respondentů žijících v domácnostech s příjmem do dvaceti tisíc korun měsíčně, ale také 88,9 procent lidí, žijících v domácnosti s příjmem vyšším než čtyřicet tisícovek.Čtěte také

marketing Půjčka ProBydlení od nynějška se sazbou na 2,89 %

marketing Regulace hypoték: Klienti si nejvíce stěžují na limity měsíčních splátek

marketing U hypoték se mění daňové výhody

marketing Od října se chystají přísnější pravidla pro žadatele o hypoteční úvěry – čeho všeho se změny dotknou?

marketing Nemovitosti jsou drahé, zpřísnění hypoték zlevnění nepřinese. Názor lidí tlumočí průzkum Wüstenrot

marketing Tipy, jak sjednat zajímavější hypotéku i v době, kdy úroky na trhu rostou

marketing Wüstenrot nabízí nákup nemovitosti bez nervů se schválenou Hypotékou dopředu

marketing Jak ukazuje průzkum Wüstenrot, hypotéku splácí každý sedmý Čech, obvykle napůl s partnerem