Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Diamanty a šperky jsou nejbezpečnější investice, tvrdí to studie fondu Quant

Uplynulý rok byl bezesporu rokem komodit. Zhodnotily se totiž v průměru o více než šestnáct procentních bodů, nejlepšími investicemi se stala ropa společně se zemním plynem. Nejvíce stabilní investicí se staly diamanty a diamantové šperky. U lithia narostla hodnota prakticky o čtvrtinu, důvodem je fakt, že by se do budoucna mělo stát nedílnou součástí elektromobilů.

S těmito údaji se prezentovala studie investičního fondu Quant.

Diamanty jsou drahá, ale velmi bezpečná investice

Surové diamanty vykázaly nejnižší průměrnou třicetidenní volatilitu ze všech komodit, na druhém místě se pak umístil investiční šperk (95 procent diamant, 5 procent zlato). Velmi nízké výkyvy byly zaznamenány i u lithia nebo zlata. „Ve vyspělých ekonomikách je zcela běžné, že investiční diamantové šperky jsou pořizovány jako dlouhodobý investiční nástroj. Zájem o ně roste výrazně i v Česku a zmíněná fakta ukazují proč. Diamanty vykazují mnohem menší volatilitu než investiční zlato, které může delší dobu růst, ale také delší dobu klesat,“ dodává k celé věci Alojz Ryšavý, klenotník a majitel společnosti ALO diamonds. Prodej diamantů navíc začal stoupat i krátce po vyhlášení výsledků hlasování o brexitu ve Velké Británii nebo poté, co byly veřejnosti odhaleny závažné vady řecké ekonomiky.

Jak uvádí kýžená studie, diamanty a diamantové šperky se budou dobře zhodnocovat i v tomto roce. Růst by měl být odvislý i od toho, že Donald Trump jako nový prezident urychlí růst ekonomiky své země. Dle studie se diamanty a šperky z nich vyrobené hodí jako součást portfolia k dluhopisům a nemovitostem. Mají minimální závislost vůči cenám těchto komodit, zlato může vyvažovat investice do akcií nebo bitcoinu.Čtěte také

marketing Fio banka přichází s dalším ročníkem oblíbené Školy investování

marketing ChytryHonza.cz nabídne investování v online podobě

marketing Kolik mohou přinést alternativní investice a jaké jsou dnešní možnosti?

marketing Rekord ve světě diamantů, prodal se největší bezchybný diamant v historii dražeb!

marketing Drahokam za bezmála dvě miliardy, další prolomení historické hranice

marketing Investiční certifikát pokrývá 25 velkých společností

marketing Svezte se s Pioneer Investments na vlně dividendových výnosů

marketing Skupina Pioneer Investments se stala partnerem on-line projektu Investování hrou