Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Stavební spoření Wüstenrot – lepší podmínky zejména pro mladé

Vyšší úroky a zajímavější zhodnocení pro mladší ročníky. Přesně s tím přišla nová nabídka spoření od společnosti Wüstenrot, která hodlá podpořit mladé klienty a nabídnout úročení až 1,2 procenta. Věková hranice pro sjednání zvýhodněných smluv Kamarád či Kamarád+ se zvýšila až na 24 let, spořitelna si od toho slibuje větší zájem u osob studentského věku.

Zajímavá úroková sazba není vše

„V souladu s novou regulací hypotečního trhu lze očekávat zvýšení poptávky po stavebním spoření. To totiž nabízí ideální způsob pro vytvoření potřebné rezervy vlastních finančních prostředků nezbytných při koupi nemovitosti,“ dodal k celé věci Jiří Klos, manažer vývoje bankovních produktů Wüstenrot. Výhodnější úročení pak podle jeho slov přijde jistě vhod i rodičům, kteří chtějí založit spořicí účty svým dětem.

Wüstenrot zvýší od 25. března letošního roku úrokovou sazbu pro speciální spořicí tarif ProSpoření OF-S na 1,2 % p. a. Základní úroková sazba činí půl procentního bodu, zbytek je pak bonus za pravidelné spoření. Kromě aktivního spoření a utváření finanční rezervy je možné získat i státní podporu, a to až do výše dvou tisíc korun ročně. Změn se dočkají i produkty Kamarád a Kamarád+, kde se navyšuje věková hranice z osmnácti na rovných čtyřiadvacet let.

Jak ukázal jeden z dřívějších průzkumů společnosti Wüstenrot, devět z deseti rodičů hodlá zajistit své děti pro budoucnost, často k podobnému účelu využijí nějakou formu spoření. Vůbec nejvíce spoření, které je maximálně bezpečné – tedy například stavební spoření. Dětské stavební spoření Kamarád+ získalo přední příčku v hodnocení nejlepších finančních produktů roku Zlatá koruna. Odborníkům se na něm líbí nejen atraktivní míra zhodnocení vložených prostředků, ale také fakt, že zřizovatel neplatí poplatek za uzavření smlouvy. Pro rodiče to může znamenat úsporu až v řádu několika tisícovek.Čtěte také

marketing Akce společnosti Wüstenrot týkající se půjček na bydlení trvá až do závěru léta

marketing Státní příspěvek je možné čerpat u většího počtu smluv, maximální limit jsou ale dva tisíce

marketing Poptávka po smlouvách pro děti jde pořád nahoru, meziročně o třetinu

marketing Stavební spoření pro děti a mladé, které nabízí roční výnos více než čtyři procenta

marketing Poptávka po stavebním spoření pro děti je oproti roku 2016 hned trojnásobná

marketing Kdy nejpozději odeslat vklady na stavební spořeni

marketing Už jen dva týdny zbývají na poslední vklady na účty stavebního spoření a penzijního spoření

marketing Wüstenrot snižuje úrokové sazby u Půjčky ProBydlení