Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Lyžařská sezona začíná: Češi znovu žehrají na pojistku

Začíná sezona nejen pro lyžaře, první z tuzemských lyžařů míří do Alp. Kromě dobrého vybavení se jim určitě hodí i opatrnost na sjezdovce, ale i adekvátní pojištění, které přijde v různých situacích více než vhod. Co si pohlídat před tím, než se podobné pojištění uzavře?

V Alpách je příjemné prostředí, ale pozor na úrazy!

Jasně modrá obloha, pestrý výběr sjezdovek, které jsou prakticky bez front na vleky. To jsou největší taháky, kvůli nimž tuzemští lyžaři vyráží na zahraniční výlety. Mnoho z nich si odveze příjemné zážitky, hory ale umí přinést i horší chvíle. Poškozené vybavení nebo zkažená dovolená jsou maličkosti, ale vážné zranění je věc mnohem horší…

Dříve čeští turisté vyráželi lyžovat bez pojistky, v posledních letech tomu tak není. Nejčastější zranění, ke kterým dochází, jsou zlomeniny nebo vymknuté kotníky. Mnohdy jsou problémem i pohmožděniny nebo odřeniny. Alpské země, ale také Slovensko – to jsou nejčastější místa, kde se čeští lyžaři poraní. Nevhodně zvolená varianta pojištění je častý problém, pojistka s nízkým limitem nebo rizikové chování pojištěnce znamená velké nebezpečí. Například, pokud k nehodě dojde pod vlivem alkoholu, pojišťovna může zcela odmítnout uhradit pojistku.

Velmi důležité je také pojištění zodpovědnosti

V kombinaci s cestovním pojištěním přichází často pojištění odpovědnosti. To přijde vhod v případě, kdy pojištěnec způsobí úraz nebo hmotnou újmu při pobytu v zahraničí třetí osobě. Pokud toto pojištění není sjednáno, úhrada léčby nebo bolestného může přijít skutečně draho.

A jak postupovat, pokud je v zahraničí nutná lékařská pomoc při sjednaném cestovním pojištění?

  • Kontakt asistenční služby je alfou a omegou všeho, v češtině je totiž dostupná nonstop.
  • Skrze operátora je nutné vyhledat nejbližší zdravotnické zařízení. Pojišťovna pak poskytuje garanci platby, pro pojištěnce je vše bez doplatku. Konzultace asistenční služby s českým lékařem je samozřejmostí.
  • Poplatky v hotovosti? Pak je nutné uschovat každý doklad nebo lékařskou zprávu. Převoz do ČR je pochopitelně jednou z možností, a to jak sanitkou, tak i vrtulníkem. Po návratu domů stačí kontaktovat pojišťovnu, která uhradí zbylé výlohy spojené se zdravotními problémy během dovolené.


Čtěte také

marketing Zimní sezona začíná, Slavia pojišťovna připravila balíček Zima

marketing Direct pojišťovna přináší novinku, pojištění hodnoty ojetého vozu

marketing ČPP připravila podzimní kampaň, v níž nabízí nadstandard v ohledu asistenčních služeb

marketing Klienti ERV Evropské nahlašují devět z deseti škod přes internet

marketing Pojišťovna České spořitelny nabízí možnost sjednání životního pojištění i přes internet

marketing Pojištění na cesty do zahraničí využívá devět z deseti Čechů, důležitá je srozumitelnost nabídky

marketing Zájem o cestování roste, každý čtvrtý cestovatel si sjednává celoroční pojištění

marketing Životní pojištění a riziko trvalé invalidity by mělo jít ideálně ruku v ruce