Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Lyžařská sezona začíná: Češi znovu žehrají na pojistku

Začíná sezona nejen pro lyžaře, první z tuzemských lyžařů míří do Alp. Kromě dobrého vybavení se jim určitě hodí i opatrnost na sjezdovce, ale i adekvátní pojištění, které přijde v různých situacích více než vhod. Co si pohlídat před tím, než se podobné pojištění uzavře?

V Alpách je příjemné prostředí, ale pozor na úrazy!

Jasně modrá obloha, pestrý výběr sjezdovek, které jsou prakticky bez front na vleky. To jsou největší taháky, kvůli nimž tuzemští lyžaři vyráží na zahraniční výlety. Mnoho z nich si odveze příjemné zážitky, hory ale umí přinést i horší chvíle. Poškozené vybavení nebo zkažená dovolená jsou maličkosti, ale vážné zranění je věc mnohem horší…

Dříve čeští turisté vyráželi lyžovat bez pojistky, v posledních letech tomu tak není. Nejčastější zranění, ke kterým dochází, jsou zlomeniny nebo vymknuté kotníky. Mnohdy jsou problémem i pohmožděniny nebo odřeniny. Alpské země, ale také Slovensko – to jsou nejčastější místa, kde se čeští lyžaři poraní. Nevhodně zvolená varianta pojištění je častý problém, pojistka s nízkým limitem nebo rizikové chování pojištěnce znamená velké nebezpečí. Například, pokud k nehodě dojde pod vlivem alkoholu, pojišťovna může zcela odmítnout uhradit pojistku.

Velmi důležité je také pojištění zodpovědnosti

V kombinaci s cestovním pojištěním přichází často pojištění odpovědnosti. To přijde vhod v případě, kdy pojištěnec způsobí úraz nebo hmotnou újmu při pobytu v zahraničí třetí osobě. Pokud toto pojištění není sjednáno, úhrada léčby nebo bolestného může přijít skutečně draho.

A jak postupovat, pokud je v zahraničí nutná lékařská pomoc při sjednaném cestovním pojištění?

  • Kontakt asistenční služby je alfou a omegou všeho, v češtině je totiž dostupná nonstop.
  • Skrze operátora je nutné vyhledat nejbližší zdravotnické zařízení. Pojišťovna pak poskytuje garanci platby, pro pojištěnce je vše bez doplatku. Konzultace asistenční služby s českým lékařem je samozřejmostí.
  • Poplatky v hotovosti? Pak je nutné uschovat každý doklad nebo lékařskou zprávu. Převoz do ČR je pochopitelně jednou z možností, a to jak sanitkou, tak i vrtulníkem. Po návratu domů stačí kontaktovat pojišťovnu, která uhradí zbylé výlohy spojené se zdravotními problémy během dovolené.


Čtěte také

marketing Novinkou od Poštovní spořitelny jsou takzvané Poštovní fondy

marketing Truck půjčka díky ČSOB Leasing přináší dostupné pojištění a služby pro motoristy

marketing Třetina dětí začíná lyžovat v předškolním věku, bezpečnost na sjezdovce je ale podceňovaná

marketing Nehoda a živnostník. Proč je klíčové pojištění odpovědnosti?

marketing Asistenční služba Allianz si poradí i s možnými kybernetickými riziky

marketing Po roce má autopojištění Allianz podle ujetých kilometrů přes sto tisíc nových klientů

marketing Problémy s vozem na cestách? Pomůže asistenční služba

marketing Sberbank CZ přináší atraktivnější pojistku na splácení hypotečního úvěru