Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Plánujete družstevní byt? Wüstenrot nabízí úvěr až půl druhého milionu korun

Stavební spořitelna Wüstenrot prodlužuje od začátku léta až do konce roku zvýhodněné podmínky pro zajištění úvěru u Půjčky ProBydlení, která slouží pro účel pořízení nového družstevního bytu. Úvěr, jenž je poskytován zcela bez zajištění, má pro jednu osobu limit 750 tisíc korun, při žádosti dvou a více osob je pak možnost získat až dvojnásobnou finanční částku.

Družstevní bydlení je stále více populárnější

„Nový občanský zákoník a omezení nabídky stoprocentních hypoték zvýšilo za poslední roky atraktivitu družstevního bydlení. U družstevního bytu bývá navíc oproti normálnímu bytu nižší pořizovací cena o 10-30 %. Výjimku mohou tvořit byty v nově postavených projektech. Půjčka ProBydlení umožňuje výhodné pořízení družstevního bytu, aniž by měl klient naspořeny vlastní prostředky,“ říká k celé věci Jiří Klos, manažer vývoje bankovních produktů finanční skupiny Wüstenrot.

Půjčkou je možné financovat převedení družstevního podílu, až ze třetiny může být určen i na rekonstrukci dané bytové jednotky. Veškerá administrativa kolem Půjčky ProBydlení v PÚ tarifu je zcela bezplatná, totéž platí i pro vedení úvěrového účtu. Až do konce září klient může navíc využít i bezplatné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Úroková sazba začíná na hranici necelých pěti procent ročně (4,89 %), vyřízení je bleskové – klient se dozví rozhodnutí do čtyřiadvaceti hodin včetně.

Velkou výhodou je státní podpora, která u tohoto typu stavebního spoření může dosáhnout až dvou tisíc korun ročně. Úroky, které jsou zaplaceny u této půjčky, je samozřejmě ze zákona možné odpočítat z daňového základu. I díky tomu je Půjčka ProBydlení výhodnější než klasický spotřebitelský úvěr.

Oblíbenost družstevních bytů roste, staví se tisíce nových. Celkový počet bytů v DV činí podle statistik ČSÚ asi půl milionu, nejvíce takových bytů je v Moravskoslezském kraji (necelých sto tisíc), přes devadesát tisíc jich je v Praze, Ústecký kraj pak disponuje asi šedesáti tisíci družstevními byty. Nejméně takových bytů je pak v Plzeňském (12 tisíc) a Karlovarském (6 tisíc) kraji.Čtěte také

marketing HYPOsplátka již od 1,68 procenta, Raiffeisen nabízí i nízké úroky u půjček

marketing 4 rady, jak vylepšit rodinný rozpočet

marketing Víte, že půjčku můžete vyřídit už za pár minut? Poradíme, jak na to

marketing Se Sberbank CZ bude FÉR půjčka ještě zajímavější

marketing Stačí řádně splácet půjčku, Raiffeisenbank nabízí odměnou bonusovou sazbu

marketing Najděte si tu nejlepší konsolidaci půjček na trhu

marketing Jak vybrat výhodnou půjčku: Na co si dát pozor?

marketing Kde si půjčit  bez zástavy? Využijte bankovních či nebankovních společností