Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Plánujete družstevní byt? Wüstenrot nabízí úvěr až půl druhého milionu korun

Stavební spořitelna Wüstenrot prodlužuje od začátku léta až do konce roku zvýhodněné podmínky pro zajištění úvěru u Půjčky ProBydlení, která slouží pro účel pořízení nového družstevního bytu. Úvěr, jenž je poskytován zcela bez zajištění, má pro jednu osobu limit 750 tisíc korun, při žádosti dvou a více osob je pak možnost získat až dvojnásobnou finanční částku.

Družstevní bydlení je stále více populárnější

„Nový občanský zákoník a omezení nabídky stoprocentních hypoték zvýšilo za poslední roky atraktivitu družstevního bydlení. U družstevního bytu bývá navíc oproti normálnímu bytu nižší pořizovací cena o 10-30 %. Výjimku mohou tvořit byty v nově postavených projektech. Půjčka ProBydlení umožňuje výhodné pořízení družstevního bytu, aniž by měl klient naspořeny vlastní prostředky,“ říká k celé věci Jiří Klos, manažer vývoje bankovních produktů finanční skupiny Wüstenrot.

Půjčkou je možné financovat převedení družstevního podílu, až ze třetiny může být určen i na rekonstrukci dané bytové jednotky. Veškerá administrativa kolem Půjčky ProBydlení v PÚ tarifu je zcela bezplatná, totéž platí i pro vedení úvěrového účtu. Až do konce září klient může navíc využít i bezplatné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Úroková sazba začíná na hranici necelých pěti procent ročně (4,89 %), vyřízení je bleskové – klient se dozví rozhodnutí do čtyřiadvaceti hodin včetně.

Velkou výhodou je státní podpora, která u tohoto typu stavebního spoření může dosáhnout až dvou tisíc korun ročně. Úroky, které jsou zaplaceny u této půjčky, je samozřejmě ze zákona možné odpočítat z daňového základu. I díky tomu je Půjčka ProBydlení výhodnější než klasický spotřebitelský úvěr.

Oblíbenost družstevních bytů roste, staví se tisíce nových. Celkový počet bytů v DV činí podle statistik ČSÚ asi půl milionu, nejvíce takových bytů je v Moravskoslezském kraji (necelých sto tisíc), přes devadesát tisíc jich je v Praze, Ústecký kraj pak disponuje asi šedesáti tisíci družstevními byty. Nejméně takových bytů je pak v Plzeňském (12 tisíc) a Karlovarském (6 tisíc) kraji.Čtěte také

marketing Fio banka tlačí dolů úroky u hypotečních úvěrů

marketing Provident naplnil podmínky pro zisk licence České národní banky

marketing Nebankovních půjček se nemusíte bát. Ne všechny jsou předražené a podezřelé

marketing Čtyřtisícový bonus k půjčce HYPOsplátka od RSTS

marketing Zonky přinášejí nové verze televizní reklamy, kde lidé představují své konkrétní zkušenosti

marketing Poptávka kolem konsolidace dluhů narůstá, v Čechách se běžně dávají dohromady půjčky od celé rodiny

marketing Půjčka před Vánoci: Jak si půjčit chytře?

marketing Největší obavy, které mají Češi kolem půjček