Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Jak ukazuje průzkum Wüstenrot, hypotéku splácí každý sedmý Čech, obvykle napůl s partnerem

Hypoteční úvěr se v ČR týká takřka 900 tisíc bytů nebo rodinných domů, sjednanou ji má prakticky čtrnáct procent lidí. Více než dvě pětiny z nich přitom nesou na svých bedrech manželé či partneři a splácejí ji napůl. Hypotéka je běžným tématem při rozvodu – a samozřejmě nikterak příjemným. Na tohle vše naznačuje nejnovější průzkum finanční skupiny Wüstenrot.

Nemovitosti jsou pro Čechy velmi drahé, trend se prohlubuje

Když porovnáme ceny nemovitostí a české platy, dojdeme k tomu, že v ČR je pořízení vlastního bydlení drahá záležitost. I proto řada lidí spoléhá na hypoteční úvěry, jen v minulém roce jich bylo sjednáno na šedesát tisíc. Hypotéka je pro partnery běžně společnou věcí, 41 procent oslovených ji splácí napůl. Na Moravě je někde typické, že hypotéku splácí jeden člen rodiny, zde jde ale spíše o tradici.

Pro každého druhého Čecha je nejčastější potíž při rozvodu, samozřejmě s výjimkou péče o společné potomky, rozdělení majetku. Desetina lidí pak řeší bytovou otázku, tři procenta berou v potaz i společné dluhy, kde se nejčastěji řeší hypotéky. Každý třetí dotázaný by pak nemovitost zatíženou hypotékou zkrátka prodal. V Praze je situace odlišná, zde by se hypotéka převedla častěji na jednoho z partnerů. Průzkum na 840 respondentech pak například také ukázal, že v osmi procentech případů platí partneři každý svou hypotéku…Čtěte také

marketing Úrokové sazby hypotečních úvěrů jdou letos dolů, během podzimu ale nelze další zlevnění očekávat

marketing Fio banka přináší levnější hypoteční úvěry

marketing Wüstenrot opět zlevňuje úrokové sazby u hypotečních úvěrů

marketing Hypotéky míří dolů s úroky už třetí měsíc za sebou

marketing Co může mít vliv na úspěšnost sjednávání hypotečního úvěru?

marketing Hypotéky Wüstenrot mají nižší sazbu o 0,1%

marketing Jarní měsíce v Raiffeisenbank ve znamení štědrosti…

marketing Wüstenrot: zimní období sráží poplatky směrem k nule