Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Jak ukazuje průzkum Wüstenrot, hypotéku splácí každý sedmý Čech, obvykle napůl s partnerem

Hypoteční úvěr se v ČR týká takřka 900 tisíc bytů nebo rodinných domů, sjednanou ji má prakticky čtrnáct procent lidí. Více než dvě pětiny z nich přitom nesou na svých bedrech manželé či partneři a splácejí ji napůl. Hypotéka je běžným tématem při rozvodu – a samozřejmě nikterak příjemným. Na tohle vše naznačuje nejnovější průzkum finanční skupiny Wüstenrot.

Nemovitosti jsou pro Čechy velmi drahé, trend se prohlubuje

Když porovnáme ceny nemovitostí a české platy, dojdeme k tomu, že v ČR je pořízení vlastního bydlení drahá záležitost. I proto řada lidí spoléhá na hypoteční úvěry, jen v minulém roce jich bylo sjednáno na šedesát tisíc. Hypotéka je pro partnery běžně společnou věcí, 41 procent oslovených ji splácí napůl. Na Moravě je někde typické, že hypotéku splácí jeden člen rodiny, zde jde ale spíše o tradici.

Pro každého druhého Čecha je nejčastější potíž při rozvodu, samozřejmě s výjimkou péče o společné potomky, rozdělení majetku. Desetina lidí pak řeší bytovou otázku, tři procenta berou v potaz i společné dluhy, kde se nejčastěji řeší hypotéky. Každý třetí dotázaný by pak nemovitost zatíženou hypotékou zkrátka prodal. V Praze je situace odlišná, zde by se hypotéka převedla častěji na jednoho z partnerů. Průzkum na 840 respondentech pak například také ukázal, že v osmi procentech případů platí partneři každý svou hypotéku…Čtěte také

marketing Jarní měsíce v Raiffeisenbank ve znamení štědrosti…

marketing Wüstenrot: zimní období sráží poplatky směrem k nule

marketing Půjčka ProBydlení od nynějška se sazbou na 2,89 %

marketing Regulace hypoték: Klienti si nejvíce stěžují na limity měsíčních splátek

marketing U hypoték se mění daňové výhody

marketing Od října se chystají přísnější pravidla pro žadatele o hypoteční úvěry – čeho všeho se změny dotknou?

marketing Nemovitosti jsou drahé, zpřísnění hypoték zlevnění nepřinese. Názor lidí tlumočí průzkum Wüstenrot

marketing Tipy, jak sjednat zajímavější hypotéku i v době, kdy úroky na trhu rostou