Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Wüstenrot skoncoval s částí poplatků u hypoték, nově přichází se sedmiletou fixací úrokových sazeb u refinancování

Wüstenrot hypoteční banka přichází od letošního března s poplatkovými prázdninami. Hypotéka pro vlastní bydlení a Hypotéka na cokoliv budou nyní bez poplatků za zpracování žádosti a poskytnutí úvěru. U Hypotéky Refin smí klienti o fixaci žádat až na sedmileté období, k tomu je možné interní ohodnocení bytu či domu za zvýhodněnou cenovku.

Odpouštění vysokých poplatků, výrazně levnější interní ocenění nemovitosti

Od března je možné uspořit na poplatku za zpracování a poskytnutí hypotečního úvěru, což činí běžně 2 400 Kč. V případě Hypotéky Refin je možné ušetřit za odhad nemovitosti. Pokud jej totiž klient nemá už k dispozici, zaplatí pouze tisíc korun. Běžná částka za byt je přitom o 750 korun výše, ocenění rodinného domu vyjde na necelé dva a půl tisíce korun.

Ti, kteří požádají o refinancování hypotéky u Wüstenrot, mohou od začátku března nově zvolit až sedmiletou fixaci úrokové sazby, jejíž výše činí 2,64 % ročně. Na výběr je však stále tříletá (2,24 % ročně) nebo pětiletá (2,44 % ročně) fixace. Trendy hovoří jasně, klienti mají raději dlouhodobější fixace a Wüstenrot se aktivně přizpůsobuje.

Wüstenrot hypoteční banka v reakci na rozhodnutí ČNB navyšuje úrokové sazby hypoték s LTV do osmdesáti procent o 0,2 procenta u každého typu fixace. Změny se dotknou nejen Hypotéky pro vlastní bydlení, ale rovněž i Hypotéky Refin. Klienti společnosti Wüstenrot mají možnost využít například nabídky Hypotéky pro vlastní bydlení ve výši půl druhého milionu korun při sazbě 2,34 % ročně, což je v porovnání s alternativami na trhu pořád výhodné. Jak předpokládá společnost Wüstenrot, zájem o hypoteční úvěry ani letos nepůjde výrazně dolů.Čtěte také

marketing Půjčka ProBydlení od nynějška se sazbou na 2,89 %

marketing Regulace hypoték: Klienti si nejvíce stěžují na limity měsíčních splátek

marketing U hypoték se mění daňové výhody

marketing Od října se chystají přísnější pravidla pro žadatele o hypoteční úvěry – čeho všeho se změny dotknou?

marketing Nemovitosti jsou drahé, zpřísnění hypoték zlevnění nepřinese. Názor lidí tlumočí průzkum Wüstenrot

marketing Tipy, jak sjednat zajímavější hypotéku i v době, kdy úroky na trhu rostou

marketing Wüstenrot nabízí nákup nemovitosti bez nervů se schválenou Hypotékou dopředu

marketing Jak ukazuje průzkum Wüstenrot, hypotéku splácí každý sedmý Čech, obvykle napůl s partnerem