Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Jak vybrat ideální půjčku? Ušetřit lze tisíce korun za rok

Češi podle průzkumu Sberbank přistupují k půjčování zodpovědně a pozitivně. Sjednávají si ale opravdu výhodné půjčky? Pro Čechy je typické, že buď z neznalosti nebo pohodlnosti mnohdy sáhnou po první možnosti i na základě reklamy, jíž ovšem nesrovnají s konkurencí. Mnohdy může jít o tisíce korun ročně, vybrat si dobrou půjčku ale není vůbec těžké. Jak na to?

Je třeba mít dostatečný přehled o dění na trhu

První rada zní – základní přehled je prostě základ! Sledování nezávislých mediálních zdrojů, porovnávání jednotlivých nabídek na trhu, rozhovor s přáteli, kteří už mají svou zkušenost. Vše může být výhodou, proto se není třeba bát jednat. Našinec mnohdy kývne na nabídku banky, u níž má už vedený svůj běžný účet nebo jiný produkt. Pokud ale chce získat tu nejatraktivnější nabídku na trhu, měl by rozhodně srovnávat, a to i za cenu, že jej bude podobný krok stát trochu času navíc.

Pozor na skryté poplatky! Ty mohou leckoho dost nepříjemně zaskočit. Bude lepší si nechat vyčíslit každý náklad, který půjde s půjčkou ruku v ruce, každá informace navíc se hodí. A je třeba nezapomenout na to, že čím více informací banka bude mít, tím vyšší pak může být i výsledná bonita žadatele.

Sjednáním půjčky samozřejmě nic nekončí

Podpisem smlouvy a čerpáním finančních prostředků celá akce končit nebude. Trh se mění, některé banky mohou nabídnout i nejvýhodnější nabídku po celou lhůtu splatnosti. Pak je možné využít dorovnání v souladu s konkurenční nabídkou, která se zrovna na trhu objevila.Čtěte také

marketing Půjčka na měsíc vyřeší řadu problémů v rodinné kase

marketing ČSOB půjčí online během několika okamžiků, žadatel nemusí být klientem

marketing Úrok vám o půjčce nic moc neřekne. Důležité je RPSN!

marketing Equa bank snížila sazby spotřebitelských úvěrů pod pětiprocentní hranici

marketing Půjčka ProBydlení: termín splatnosti tentokrát podle klienta

marketing Online půjčka ihned na účet

marketing Wüstenrot ještě s Půjčkou ProBydlení bez poplatků rozhodně nekončí

marketing Wüstenrot připravil atraktivnější podmínky u Půjčky ProBydlení určené k refinancování