Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Jak vybrat ideální půjčku? Ušetřit lze tisíce korun za rok

Češi podle průzkumu Sberbank přistupují k půjčování zodpovědně a pozitivně. Sjednávají si ale opravdu výhodné půjčky? Pro Čechy je typické, že buď z neznalosti nebo pohodlnosti mnohdy sáhnou po první možnosti i na základě reklamy, jíž ovšem nesrovnají s konkurencí. Mnohdy může jít o tisíce korun ročně, vybrat si dobrou půjčku ale není vůbec těžké. Jak na to?

Je třeba mít dostatečný přehled o dění na trhu

První rada zní – základní přehled je prostě základ! Sledování nezávislých mediálních zdrojů, porovnávání jednotlivých nabídek na trhu, rozhovor s přáteli, kteří už mají svou zkušenost. Vše může být výhodou, proto se není třeba bát jednat. Našinec mnohdy kývne na nabídku banky, u níž má už vedený svůj běžný účet nebo jiný produkt. Pokud ale chce získat tu nejatraktivnější nabídku na trhu, měl by rozhodně srovnávat, a to i za cenu, že jej bude podobný krok stát trochu času navíc.

Pozor na skryté poplatky! Ty mohou leckoho dost nepříjemně zaskočit. Bude lepší si nechat vyčíslit každý náklad, který půjde s půjčkou ruku v ruce, každá informace navíc se hodí. A je třeba nezapomenout na to, že čím více informací banka bude mít, tím vyšší pak může být i výsledná bonita žadatele.

Sjednáním půjčky samozřejmě nic nekončí

Podpisem smlouvy a čerpáním finančních prostředků celá akce končit nebude. Trh se mění, některé banky mohou nabídnout i nejvýhodnější nabídku po celou lhůtu splatnosti. Pak je možné využít dorovnání v souladu s konkurenční nabídkou, která se zrovna na trhu objevila.Čtěte také

marketing Půjčka je řešením pro čtyři pětiny Čechů, neplatí to ale pro dovolené nebo svatby

marketing Půjčka bez ručitele? Je to možné!

marketing Akční nabídka skupiny Wüstenrot: Půjčka ProBydlení s nulovými poplatky