Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Banka Creditas připravila platební kartu z ryzího zlata

Real Gold. Přesně tak se jmenuje platební karta, jíž vydala nově banka Creditas v kooperaci s Mastercard. Limitovaná edice, pro VIP klientelu, ale přesto vůbec poprvé v rámci Evropy. Karta je totiž vyrobena z ryzího zlata.

Bude jich vydáno pouze sto, ve dvou limitovaných sériích

Karta Creditas se vyrábí ve dvojici limitovaných sérií – Black a Gold. Dohromady půjde do oběhu jen stovka kusů – a to zářivě zlaté provedení nebo černozlatý odstín. Zlatá byla do nynějška jen barva, ale Creditas přichází se skutečným originálem. Zhruba polovina váhy karty je čisté zlato, i proto je výsledek mnohonásobně těžší než běžné platební karty. Díky speciální metodě 3D gravírování vypadá karta skutečně mimořádně, v soutěži o nejzajímavější prémiovou kartu roku má šanci uspět i v celosvětovém měřítku.

Karta z ryzího zlata zaujme i výrazně vyššími limity pro transakce a atraktivní nabídkou doplňkových služeb. Klienti se s ní dostanou do letištních salonků po celém světě, ale k dispozici mají i exkluzivní formu pojištění. Dá se očekávat, že klientela bude mít na účtu mnohamilionový zůstatek. S platebními kartami z drahých kovů má ale svět už jistou zkušenost, vůbec poprvé vydal v roce 1966 Gold Card American Express.

Zlaté karty pak představují společnosti Mastercard a Visa v osmdesátých letech minulého století. V roce 2009 pak připravila společnost JPMorgan Chase kartu ulitou z palladia, která bylo doplněno kvůli pevnosti ještě mosazí. Jednou z nejexkluzivnějších karet na světě je třeba Sberbank Visa Infinite Gold Card, obsazená šestadvaceti diamanty. Její vydání stojí sto tisíc dolarů (třetinu ale dostane klient jako zůstatek na svůj účet). Karta váží skoro padesát gramů, a to díky použití ryzího zlata…Čtěte také

marketing Skrze Karty dobré vůle ČSOB se v minulém roce vybraly více než tři miliony korun

marketing Creditas přichází s bezplatným výběrem z každého domácího i zahraničního bankomatu

marketing mKarta Svět v podání mBank znamená nejlevnější platby v cizině

marketing Fio banka startuje s bezkontaktní technologií na bankomatech

marketing Klienti skupiny ČSOB mohou v Chorvatsku hodně ušetřit, stačí jen platit kartou

marketing Raiffeisenbank dá svým kreditním kartám novou podobu

marketing Visa rozdává odměny zákazníkům Albertu, stačí platit Visa kartou v průběhu letošních zimních olympijských her

marketing FIO banka přináší klientům své nové kreditky