Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Češi mají rádi půjčky online, zejména díky rychlosti převodu financí

Požádat o úvěr prostřednictvím internetu je pro Čechy hodně zajímavé, alespoň to tvrdí březnový průzkum MONETA Money Bank. Výhodou je totiž nejen diskrétnost, ale také klid na rozmýšlení všech podmínek v pohodlí domova, bez stresu spojeného s návštěvou kamenné pobočky.Rychlost schválení půjčky také hraje svou roli, každý třetí Čech chce jít k bankomatu nejpozději do hodiny od podání žádosti.

Rychlost schválení tu hraje opravdu prim

Přes 45 procent dotazovaných chce své peníze opravdu rychle, a to nejpozději během jedné hodiny. Třetina klientů pak očekává schválení v řádu minut. Na bleskovém jednání si potom zakládají spíše muži. „V dnešní uspěchané době klienti chtějí sjednávat úvěry jednoduše přes internet. Od banky požadují rychlé schválení i výplatu peněz na účet. Naši Expres půjčku jim schválíme plně on-line do pěti minut a peníze budou mít na svém účtu prakticky ihned po podpisu smlouvy,“ dodává Tomáš Kostrhoun, produktový manažer MONETA Money Bank.

Sjednání přes internet je výhodné i kvůli diskrétnosti, 35 procent dotazovaných se obává toho, že by je při návštěvě pobočky mohl vidět někdo z jejich okolí. Tato skutečnost by byla nepříjemná zejména ženám ve věku do 26 roků. Dvaatřicet procent dotazovaných nechce sdílet svá osobní data, stejný počet respondentů pak nechce vážit dlouhou cestu na kamennou pobočku. Takřka dvě třetiny dotazovaných se domnívají, že by stejně zapomněli nějaký potřebný dokument a museli by se vracet domů.

Online sektor také podle respondentů tohoto průzkumu nabízí možnost najít si tu nejlepší nabídku na trhu v opravdu krátkém čase. 67 % dotazovaných ocení klid při rozhodování se, 60 procent pak rádo porovná úrokové sazby s konkurenčními nabídkami. Nadpoloviční většina je pak ráda i za to, že půjčka může být sjednána odkudkoliv a zejména kdykoliv během denních i nočních hodin. Výsledky průzkumu také ukázaly na chuť Čechů do různých investic – 29 procent plánuje rekonstrukci, 24 procent nákup automobilu, asi desetina se bude brzy vdávat nebo ženit, což je také velký výdaj. 28 % dotázaných přemýšlí o investování částky nad hranici dvou set tisíc korun.Čtěte také

marketing Úřad práce ČR počítá i v letošním roce s příspěvky pro zaměstnavatele

marketing Pojišťovna České spořitelny připravuje novinku, pojistí i ošetřování dospělých, jako první v ČR

marketing Minimální mzda se letos zvyšuje, tentokrát to bude o dvanáct stokorun

marketing V únoru 2018 vstupuje v platnost takzvaná otcovská dovolená

marketing Emailová komunikace a její správné zásady

marketing FIO banka urychluje vnitrostátní platby, ty dorazí ještě tentýž den

marketing Chřipka může přinést výpadek příjmu, zaměstnavatelé se snaží ušlou mzdu nahrazovat

marketing Jak nakupovat v zahraničních internetových obchodech? Poradí Creditas