Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Start nové doby. Banka CREDITAS umožní v internetovém bankovnictví obsluhovat účty jiných bank

S velkou novinkou přichází na trh banka CREDITAS. Takzvané otevřené bankovnictví, které vychází ze směrnice PSD2, startuje v pondělí patnáctého ledna. Klienti si mohou integrovat do svého internetového bankovnictví běžný účet u FIO banky. Přehledné rozhraní umožní zobrazit zůstatek, ale také zadat příkaz k platbě. Další banky chce CREDITAS integrovat do konce února letošního roku, bude patrně vůbec prvním subjektem na trhu, který by podobné služby nabídl.

Banky musí podle legislativní novinky zpřístupnit účty všem s příslušným oprávněním

Novinka znamená, že banky jsou povinné zpřístupnit veškeré informace o účtech všem, kteří budou mít potřebné oprávnění. A to jsou mimo jiné i další banky. Rozsah přístupných informací si klient určí vždy sám, nastavení lze samozřejmě měnit (nebo přístup k dalšímu účtu úplně zrušit). Podobně jako Banka CREDITAS zpřístupní data jiných bank, další bankovní domy budou moci pracovat s jejími účty. CREDITAS se v minulém roce stala v pořadí druhou bankou na tuzemském trhu, která umožnila přístup k účtům svých klientů jiným subjektům.

A jaká jsou základní bezpečnostní pravidla pro otevřené bankovnictví?

  • Pečlivě prověřit aplikaci je základ. Seznam bankou prověřených aplikací je vždy na příslušném webu. Pokud by se cizí aplikace chtěla připojovat ke klientskému účtu, je třeba ji nahlásit.

  • Je nutné se seznámit s obchodními podmínkami aplikace. Informace o účtu, zůstatku, historie transakcí, provádění plateb. Záleží na přání klienta a možnostech dané aplikace.
  • Klasická bezpečnostní pravidla jsou nadevše. Silné heslo na telefonu i na počítači, ale také kvalitní antivirový systém. Aktualizace aplikací a systémů také nelze podceňovat.


Čtěte také

marketing Multibankovní aplikace Richee je tu pro všechny, připravila i svůj účet a kartu

marketing UniCredit Bank připravila zajímavou nabídku pro nováčky s U kontem a U kontem BUSINESS

marketing Fio banka se rozhodla navýšit úrokové sazby

marketing Běžný účet Tom, to je nová nabídka z dílny MONETA Money Bank

marketing Equa bank zvýhodňuje svůj spořicí účet, nyní je úrok na hranici 1 % p. a.

marketing Česká spořitelna připravila pro své klienty internetové a mobilní bankovnictví George

marketing Výhody bezplatné jízdy do čtvrt hodiny od Hello bank! jsou mezi rekolisty hodně ceněné

marketing Dětský účet u mBank nabízí výhody dokonce i pro rodiče