Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Visa přináší novinku, skrze kterou se bude v Evropě platit v reálném čase

Visa zahájila v Evropě provoz své nové platformy Visa Direct, díky níž jsou vyhodnoceny veškeré platby v reálném čase, firmy tak mohou využít globální dosah této společnosti. Spuštění platformy je realizováno ve spolupráci s poskytovateli platebních služeb, finančními institucemi a dalšími partnery značky Visa.

Platit za služby mohou nejen osoby, ale samozřejmě i firmy mezi sebou

Visa Direct umožní platbu mezi jednotlivci (P2P), ale také firmami a klienty (B2C), stejně jako mezi dvěma různými firmami (B2B). Převod finančních prostředků tak bude bezpečný, pohodlný, a především velmi rychlý. Příjemce bude mít k zaslané sumě okamžitý přístup a může takto nakupovat ve více než čtyřiceti milionech maloobchodů napříč celým světem.

Visa podepsala dohodu s firmou Worldplay, která je expertem na technologie zpracování plateb pro obchodníky. Dostupnost platformy Visa Direct tak bude výborná nejen v rámci Evropy, ale také na dalších kontinentech. Stačí jen, aby banky příjemců odpovídajícím způsobem upravily své vlastní systémy, obchodníci využívající služeb Worldplay budou moci skrze Visa Direct posílat platby v reálném čase. To by mělo být realizováno do října 2018, alespoň podle požadavků, které vznesla právě společnost Visa.

Visa Direct umožní platby v reálném čase při nejvyšší možné míře zabezpečení a globálně v těchto třech formátech:

  • Firma a spotřebitel (B2C). Firmy mohou poslat prakticky jakoukoliv sumu rovnou na účet Visa. Výplata pojistného, obchodní platba, výhra v sázkové kanceláři, jednoduše cokoliv.
  • Firmy mezi sebou (B2B). Firmy mohou vyplácet nejen freelancery, ale i dodavatele nebo menší firmy opravdu bleskově.
  • Osoby mezi sebou (P2P). Spotřebitelé si pošlou peníze ihned a naprosto bezpečně. Může jít nejen o rozdělení útraty v restauraci nebo peněžitý dar.

Na území USA již Visa Direct umožní platby například i PayPal nebo Square Cash.Čtěte také

marketing Raiffeisenbank nabízí účet s úrokem 3%

marketing Revolut obdržel evropskou bankovní licenci, má ambice stát se výhradní aplikací v ohledu spravování osobních financí

marketing Slavia pojišťovna uzavřela klíčové partnerství

marketing Richee přináší od prosince nejzajímavější sazbu mezi běžnými účty

marketing Wüstenrot vylepšuje úrokovou sazbu na spořicím účtu s garancí až do konce příštího roku

marketing Běžný účet od CREDITAS úročí 1,5 % a základní služby nabízí zdarma

marketing Fio banka zavádí pásmové úročení a zvyšuje úrokové sazby

marketing Multibankovní aplikace Richee je tu pro všechny, připravila i svůj účet a kartu