Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Dvanáctiprocentní meziroční zhodnocení, to je výsledek investování do zajištěných firemních úvěrů

Alternativou, jak v momentě klesání úrokových sazeb zhodnotit úspory, jsou investice do úvěrů pro firmy zajištěné nemovitostí. Tuto možnost přináší nejen P2B fintech platformy, nýbrž také investiční fondy. Fond RENDIT ke konci prvního pololetí letošního roku ukazoval na celkové meziroční zhodnocení 11,87 %. Od příchodu prvních investorů je jeho výkonnost na 28 procentech.

Rychlý úvěr, který přijde mnoha firmám výborně vhod

Firmy nebo i jednotlivci využívají stále častěji vysoce úročené a zajištěné nebankovní půjčky. Plusem je zde bleskové poskytnutí peněz, stačí vhodná nemovitost do zástavy a kvalitně zpracovaný projekt pro financování. Finance mohou být čerpány už ve třídenní lhůtě od schválení. Menší a střední firmy proto mnohdy sahají po těchto rychlých, ale také dražších půjčkách, jež jsou v cizině označovány termínem hard money loans.

Toto financování je také atraktivní investicí, která je přístupná přes internet – a prakticky komukoliv, alespoň tak to chodí u fintech platforem. Ostřílenější investoři mohou získat část zisku z podnikatelských úvěrů skrze fondy. Investiční fond RENDIT tímto způsobem financuje do značné míry půjčky, jež poskytují nebankovní společnosti BEZBANKY a BANKOMETR. Ke konci minulého roku činil objem poskytnutých úvěrů skrze RENDIT úctyhodných 240 milionů korun. Firmy nebo podnikatelé si oblíbili hlavně krátkodobější úvěry, jež nabízejí splatnost mezi čtyřmi a osmi měsíci. Ty jsou většinou zajištěny nemovitostmi, jindy také třeba vozovým parkem nebo strojovým vybavením dílen.Čtěte také

marketing Broker Consulting Index podílových fondů: Nejvýkonnější během října akciové fondy

marketing Crowdfundingová platforma finGOOD přináší investice s nulovými poplatky

marketing Třicátá Škola investování od Fio banky čeká na své studenty

marketing Generali Realitní fond byl za minulý rok zhodnocen více než pěti procenty

marketing NEO účet v podání Expobank CZ přichází s crowfundingem

marketing Fio přichází s nabídkou nových podílových fondů

marketing Investice do diamantů má novou vychytávku – diamantovou destičku

marketing NN přináší novou možnost investování, Start invest půjde ruku v ruce s životními potřebami klienta