Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Prodej investičních šperků v Česku za minulý rok výrazně narostl

Největší tuzemské klenotnictví ALO diamonds za rok 2017 zaznamenalo skutečně rekordní tržby, na trhu přitom působí více než dvě desetiletí. V ČR se za minulý rok prodalo o 37 % více investičních šperků s hodnotou nad sto tisíc korun než v roce 2016.

Největší progres se týkal cenové kategorie 150 až 200 tisíc korun, kde narostl prodej o celých 54 procent. Z kategorie klenotů s barevnými drahokamy se nejlépe dařilo prodávat šperky se safíry (60 procent) nebo smaragdy (54 procent).

Vzrostla i kupní síla obyvatel, kteří chtějí uložit bezpečně své finance

Důvodem pro vyšší tržby je větší kupní síla lidí. Ti chtějí vložit své prostředky do investic, které jsou bezpečné a dlouhodobé. Stále častěji se proto přistupuje k uložení volných peněžních prostředků do investičních klenotů. Ty je možné odkázat i potomkům, spolehlivě se tak uloží rodinné jmění. Klenoty s více než milionovou hodnotou se donedávna nabízely jen v pražské centrále ALO diamonds, v minulém roce bylo ale možné koupit takto ceněné šperky i na butiku.

V ČR nebo na Slovensku jsou hodně oblíbené šperky osazené bílými drahokamy. Jejich cenovka za poslední dekádu vzrostla o přibližně šedesát procent. Češi ale mají stále větší zájem také o nejznámější barevné kameny – z nich nejčastěji safíry, smaragdy a rubíny. Tržby s klenoty s touto trojicí drahých kamenů vzrostly vloni meziročně o více než dvě pětiny (konkrétně 43 %). Největší podíl na tom mají šperky osazené safíry, smaragdy jsou pak na druhém místě.

Fotografie: ALO diamondsČtěte také

marketing NEO účet v podání Expobank CZ přichází s crowfundingem

marketing Fio přichází s nabídkou nových podílových fondů

marketing Investice do diamantů má novou vychytávku – diamantovou destičku

marketing NN přináší novou možnost investování, Start invest půjde ruku v ruce s životními potřebami klienta

marketing Dvanáctiprocentní meziroční zhodnocení, to je výsledek investování do zajištěných firemních úvěrů

marketing Společnost Conseq odstartovala zvířecí kampaň

marketing Fio banka již brzy spustí letošní Školu investování

marketing Zajímavé tipy pro opatrného investora? Bez rizika to půjde se stavebním spořením nebo termínovaným vkladem