Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Prodej investičních šperků v Česku za minulý rok výrazně narostl

Největší tuzemské klenotnictví ALO diamonds za rok 2017 zaznamenalo skutečně rekordní tržby, na trhu přitom působí více než dvě desetiletí. V ČR se za minulý rok prodalo o 37 % více investičních šperků s hodnotou nad sto tisíc korun než v roce 2016.

Největší progres se týkal cenové kategorie 150 až 200 tisíc korun, kde narostl prodej o celých 54 procent. Z kategorie klenotů s barevnými drahokamy se nejlépe dařilo prodávat šperky se safíry (60 procent) nebo smaragdy (54 procent).

Vzrostla i kupní síla obyvatel, kteří chtějí uložit bezpečně své finance

Důvodem pro vyšší tržby je větší kupní síla lidí. Ti chtějí vložit své prostředky do investic, které jsou bezpečné a dlouhodobé. Stále častěji se proto přistupuje k uložení volných peněžních prostředků do investičních klenotů. Ty je možné odkázat i potomkům, spolehlivě se tak uloží rodinné jmění. Klenoty s více než milionovou hodnotou se donedávna nabízely jen v pražské centrále ALO diamonds, v minulém roce bylo ale možné koupit takto ceněné šperky i na butiku.

V ČR nebo na Slovensku jsou hodně oblíbené šperky osazené bílými drahokamy. Jejich cenovka za poslední dekádu vzrostla o přibližně šedesát procent. Češi ale mají stále větší zájem také o nejznámější barevné kameny – z nich nejčastěji safíry, smaragdy a rubíny. Tržby s klenoty s touto trojicí drahých kamenů vzrostly vloni meziročně o více než dvě pětiny (konkrétně 43 %). Největší podíl na tom mají šperky osazené safíry, smaragdy jsou pak na druhém místě.

Fotografie: ALO diamondsČtěte také

marketing První česká burza nemovitostí spuštěna, jejím autorem je společnost Rentiero

marketing Hypotečka může nabídnout pomocnou ruku při problémech s bydlením

marketing Sberbank CZ přichází s možností pravidelných investic pro stálé klienty

marketing Investice? Nechte vše v rukou zkušeným lidem z ČSOB

marketing Zásnubní prsten jako skvělá investice

marketing FIO banka zaučuje nováčky v obchodování na burze

marketing Do programu ČSOB Premium se zapojilo na třicet tisíc klientů

marketing Klienti ČSOB mají k dispozici nový atraktivní fond