Rubriky


Náš tip

Nabídka práce v bance
Vybírej z volných míst v oboru bankovnictví a finance na DobraPrace.cz
Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Při platbě MasterCard Mobile na eShopu Českých drah dostanete 3% slevu na vybrané jízdenky

Společnost MasterCard, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, spustila na začátku letošního roku přelomové placení kartami přes mobilní aplikaci MasterCard Mobile. Aplikací je možné platit v obchodech a především na internetu.

Jedním z nejčastěji využívaných obchodníků jsou České dráhy, se kterými MasterCard zahájil v květnu 2013 kampaň ve spolupráci s ČSOB a Erou. Každý, kdo v eShopu Českých drah zaplatí přes MasterCard Mobile, získá od dopravce automaticky 3% slevu na vybrané jízdenky.

Aplikace MasterCard Mobile, která je zdarma ke stažení na Google Play a App Store, je velmi jednoduchá na užívání. Umožňuje jednoduše vložit všechny platební karty (nezávisle na vydávající bance) do mobilního telefonu a pak jej používat k placení. MasterCard Mobile má široké uplatnění a umožňuje placení mobilním telefonem na internetu, přímo v mobilních aplikacích, dárcovské platby, ale chystá se také do kamenných obchodů. Při nákupu v eShopu Českých drah navíc zákazníci nemusí stát ve frontě – lístek si mohou koupit kdekoliv a kdykoliv.

„Pro České dráhy je velmi důležité propojit prodej jízdních dokladů a služeb s internetem. Cokoliv, co našim zákazníkům usnadňuje nákup, vítáme,“ říká Radek Joklík, tiskový mluvčí Českých drah. „O úspěšnosti této aplikace hovoří i čísla. Od počátku spolupráce Českých drah s MasterCard Mobile u nás realizovali zákazníci na 1500 transakcí v hodnotě více než čtvrt milionu korun,“ doplňuje Radek Joklík.

„Úspěšnost aplikace potvrzují i celková čísla za ČSOB včetně Ery. Od počátku zavedení služby MasterCard Mobile na konci ledna 2013 hodnota transakcí přesahuje 10 milionů korun,” říká Roland Katona, manažer Acquiring a e-commerce ČSOB a Ery. „Dosavadní výsledky považujeme za velmi úspěšné a tímto děkujeme všem uživatelům za důvěru projevenou vůči této nové moderní službě. Do budoucna se budeme snažit přinášet další benefit, chystáme se zpřístupnit další služby – např. dobíjení mobilních telefonů chystáme už letos, připravujeme i platbu faktur či převody peněz mezi držiteli karet,” doplňuje Roland Katona.

 

Jednotný elektronický platební systém MasterPass

Aplikací MasterCard Mobile ale inovace od společnosti MasterCard nekončí. V únoru letošního roku přestavila společnost novou elektronickou službu MasterPass. Ta spotřebitelům umožňuje pomocí jakékoliv platební karty nebo uzpůsobeného přístroje (chytrého telefonu, PC, tabletu) nakupovat nově a jednoduše – pouhým kliknutím, poklepáním nebo dotekem – na internetu, v obchodech i kdekoli jinde. Jedna z největších výhod MasterPassu je jednotné rozhraní pro platbu v digitálním prostředí a u terminálů.

„Služba MasterPass už byla spuštěna v Kanadě a v Austrálii. Termín uvedení služby na český trh ještě není stanoven a bude se odvíjet od zájmu veřejnosti a bank o platební inovace,“ doplňuje Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.Čtěte také

marketing Skrze Karty dobré vůle ČSOB se v minulém roce vybraly více než tři miliony korun

marketing Creditas přichází s bezplatným výběrem z každého domácího i zahraničního bankomatu

marketing mKarta Svět v podání mBank znamená nejlevnější platby v cizině

marketing Fio banka startuje s bezkontaktní technologií na bankomatech

marketing Klienti skupiny ČSOB mohou v Chorvatsku hodně ušetřit, stačí jen platit kartou

marketing Raiffeisenbank dá svým kreditním kartám novou podobu

marketing Banka Creditas připravila platební kartu z ryzího zlata

marketing Visa rozdává odměny zákazníkům Albertu, stačí platit Visa kartou v průběhu letošních zimních olympijských her