Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

První česká burza nemovitostí spuštěna, jejím autorem je společnost Rentiero

Společnost Rentiero připravila pro tuzemský trh s nemovitostmi zajímavou novinku, díky níž bude umožněno zájemcům investovat do tohoto atraktivního odvětví. Možnost koupit si podíl v nemovitosti už za jedinou tisícikorunu a následně vklad zhodnocovat díky pronájmu a růstu hodnoty nemovitosti.

Investoři zadají pokyny v přehledném online rozhraní, o všechny detaily se pak už postará Rentiero. První tuzemská burza nemovitostí zajišťuje obchod s podílovými listy nemovitostí.

Investovat může skutečně každý, doménou Rentiero je pak zejména Praha

Minimální investice ve výši tisíc korun umožní na www.rentiero.cz investici skutečně pro každého. Rentiero připravuje expanzi po celé ČR, v současnosti se ale zaměřuje hlavně na pražské investiční byty. Na sekundárním trhu pak byla spuštěna nemovitostní burza, investoři nabídnou v jednoduchém webovém rozhraní podílové listy dalším zájemcům, kteří si je mohou odkoupit. Vše bude přehledně na jednom místě, připomíná to na první pohled klasickou burzu a pohyb akcií. Každý zájemce se ihned dozví veškeré potřebné informace, jako je třeba výnos z nájmu.

Výnosy z investice do oblasti nemovitostí se dělí do dvou skupin – jde o zisk z pronájmu nebo z dlouhodobého růstu cen nemovitostí. Roční zhodnocení je poměrně různorodé, čísla jsou obvykle v rozmezí mezi 3 a 5 procenty. V posledních letech se v Praze ceny hodně zvýšily, růst cen přinesl za pětileté období růst až čtrnáct procent ročně. Pokud se sešly všechny pozitivní faktory najednou, investor mohl získat roční výnos až 18,9 %. Ke klesání cen nemovitostí samozřejmě dojít může, ale v dlouhodobém horizontu se něco takového vůbec nepředpokládá – cena spíše podle odborníků konstantně poroste, dokazují to i statistiky z posledních let.Čtěte také

marketing Broker Consulting Index podílových fondů: Nejvýkonnější během října akciové fondy

marketing Crowdfundingová platforma finGOOD přináší investice s nulovými poplatky

marketing Třicátá Škola investování od Fio banky čeká na své studenty

marketing Generali Realitní fond byl za minulý rok zhodnocen více než pěti procenty

marketing NEO účet v podání Expobank CZ přichází s crowfundingem

marketing Fio přichází s nabídkou nových podílových fondů

marketing Investice do diamantů má novou vychytávku – diamantovou destičku

marketing NN přináší novou možnost investování, Start invest půjde ruku v ruce s životními potřebami klienta