Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

První budova z portfolia ČS nemovitostního fondu je v prodeji

Secesní budovu z konce 19. století kupuje od ČS nemovitostního fondu Ostravsko-opavské biskupství se sídlem v Ostravě, které chce nemovitost dlouhodobě spravovat. Prodejem budovy Antonína Macka začal ČS nemovitostní fond plánovanou obměnu vybraných nemovitostí, které již dosáhly stanoveného investičního horizontu, nebo nejsou v souladu se současnou investiční strategií fondu.

„Nemovitostní portfolio aktivně spravujeme tak, aby z toho profitovali naši klienti. Investice do budovy Antonína Macka již za 8 let přinesla maximum toho, co jsme očekávali. Aktuální parametry nemovitostí již však nekorespondují se současnou investiční strategií fondu. Jedná se zejména o malý rozsah pronajímatelné plochy, lhůtu držení nemovitosti v portfoliu fondu a celkový charakter budovy,“ řekl Martin Skalický, předseda představenstva investiční společnosti REICO ČS, která ČS nemovitostní fond spravuje.

Podmínky prodeje budovy z portfolia ČS nemovitostního fondu jsou v souladu s nezávislými znaleckými posudky používanými při oceňování budov portfolia fondu. Prodejní cenu fond po dohodě s kupcem nezveřejňuje, ale koresponduje s její tržní hodnotou. Díky tomu a vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o relativně malou nemovitost, bude mít její prodej na aktuální výnosnost fondu neutrální vliv.

Budova Antonína Macka v Ostravě se nachází v centru Ostravy. V roce 2001 byla kompletně zrekonstruována a ve stejném roce získala ocenění „Dům roku 2001“. Nabízí dvě maloobchodní jednotky v přízemí, kanceláře v 1., 2. a 3. patře a byty ve 4. patře. V majetku ČS nemovitostního fondu byla od roku 2007. Celková pronajímatelná plocha je 1355m2 a obsazenost nemovitosti je 97 %. Mezi hlavní nájemníky budovy patří cestovní kancelář Fischer, která zde umístila call centrum pro celou Českou republiku a retailový nájemce Těšínské jatky.Čtěte také

marketing Nezapomeňte zaplatit daň z nemovitých věcí

marketing Na podzim je třeba zazimovat chatu – a to do těch nejmenších detailů!

marketing Porovnávač cen nemovitostí poukáže na přeceněné byty a domy

marketing Darovat byt nebo dům dětem? Je to lepší než dědictví, ale pozor na vlastní ochranu

marketing Vyplatí se solární energie? Ukáže webová aplikace E.ON Solar

marketing Úvěr na bydlení – kde ho sehnat a na co se dívat?

marketing Podle Realitní společnosti České spořitelny se stále vyplatí koupit byt jako investici

marketing Na chalupáře může po návratu po zimě čekat nepříjemné překvapení