Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Vyplatí se solární energie? Ukáže webová aplikace E.ON Solar

Novinka ve světě tuzemského internetu! Webová aplikace E.ON Solar připraví podrobný plán, jak využít sluneční energii přímo u vás doma. Každý vlastník rodinného domku si může prohlédnout různé možnosti a technologie, které se dají využít. Dostane k nim totiž i plné finanční propočty, předpokládanou roční úsporu i to, za jak dlouho by se investice mohla vrátit.

Stačí jen zadat adresu, o nic víc se není potřeba starat

Jde o velmi praktickou záležitost, do webové aplikace E.ON Solar (eon-solar.cz) postačí jen zadat adresu, program totiž pracuje s informacemi z katastru nemovitostí a Google map. Mezi základní možnosti patří třeba solární ohřev vody nebo výroba elektřiny z fotovoltaických panelů. Pokud bude chtít zájemce výpočty ještě více upřesnit, může zadat některé doplňující údaje – kolik lidí žije v domě nebo jaké jsou běžné měsíční výdaje za elektřinu. Nabízí se také možnost čerpat státní podporu z programu Nová zelená úsporám, která může výrazně snížit dobu návratnosti celé investice.

Aplikace propočte úspory a navrhne co nejlepší možné řešení, a to nejen pro ohřev vody, ale i pro menší solární elektrárnu. V případě zájmu je pak možné kontaktovat jedním kliknutím odborníky ze společnosti E.ON pro možnou budoucí spolupráci, systém pro využití sluneční energie může být připraven takzvaně na klíč.

Solární systém je snadná cesta k úsporám, využívá totiž obnovitelné zdroje energie. Klasický rodinný dům může podle společnosti E.ON ušetřit až celé tři čtvrtiny svých nákladů. Například malá domácí elektrárna plně stačí na výrobu potřebné elektřiny, přebytečnou energii pak využije pro ohřev teplé užitkové vody. Výhodou je i krátká ekonomická návratnost. Jak tvrdí statistika českého energetického úřadu, menší fotovoltaické elektrárny s výkonem méně než 10 kW dokázaly za rok 2016 vyrobit celkem více než devadesát tisíc MWh elektrické energie. Legislativa v této oblasti je stále jednodušší, malé elektrárny na střechách rodinných domů tak budou zřejmě stále častější. Výhodou je i dotace, která může pokrýt nejen výstavbu, ale i modernizaci fotovoltaických panelů.Čtěte také

marketing Na podzim je třeba zazimovat chatu – a to do těch nejmenších detailů!

marketing Porovnávač cen nemovitostí poukáže na přeceněné byty a domy

marketing Darovat byt nebo dům dětem? Je to lepší než dědictví, ale pozor na vlastní ochranu

marketing Úvěr na bydlení – kde ho sehnat a na co se dívat?

marketing Podle Realitní společnosti České spořitelny se stále vyplatí koupit byt jako investici

marketing První budova z portfolia ČS nemovitostního fondu je v prodeji

marketing Na chalupáře může po návratu po zimě čekat nepříjemné překvapení

marketing 5 tipů jak dobře nakupovat nemovitosti