Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Porovnávač cen nemovitostí poukáže na přeceněné byty a domy

Ceny na trhu nemovitostí atakují historická maxima, a právě s nimi se chce popasovat nový realitní web Valuo.cz. Ten přináší nejen výčet aktuálních nabídek realitek, ale hlavně také odhad jejich reálné tržní ceny. Kupující vidí výsledky hned, a ty se mohou lišit třeba i půl milionu.

Od startu projektu si uživatelé webu prohlédli cenový odhad více než třiceti tisíc různých nemovitostí. Do projektu investoval fond Pale Fire Capital, jenž je vlastněn autory webu ePojištění.cz Janem Bartou, Dušanem Šenkyplem a Davidem Holým.

V databázi je přes tři sta tisíc různých nabídek

Rozhodně nejde o zastaralé nebo nepřesné informace, v databázi se totiž dá najít více než 330 tisíc různých objektů – přepočítávání cen se děje dvakrát měsíčně a uživatel má tak jistotu, že je vše aktuální. Valuo.cz poukáže i na stáří původního inzerátu nebo změny požadované ceny. Z toho se dá jednoduše vypozorovat, jestli je třeba spěchat nebo případně i zkusit vyjednávat o ceně.

Aktuální nabídky zajišťuje speciální algoritmus, jenž zpracovává nejnovější zveřejněná data od většiny českých realitek. Uživatel Valua si může zajistit i služby certifikovaného inspektora, jenž nemovitost prohlédne a posoudí, kolik by stála dodatečná rekonstrukce nebo nejnutnější oprava. Analýza v průměru pomůže ušetřit až čtvrt milionu korun. U inzerátů se objevuje i předpokládaná cena nájemného, takže zájemce o investici do nemovitosti za účelem dalšího pronájmu bude mít k dispozici bližší informace. Valuo.cz byl ve vývoji přes rok, v září minulého roku do projektu investovala skupina Pale Fire Capital. O vývoj se postarali Kryštof Honsů (CTO), Daniel Soukal (vývoj algoritmu pro výpočet), Denis Lademberger (programátor), Jan Vašek (UX a design) a Radek Šitera (CEO).Čtěte také

marketing Na podzim je třeba zazimovat chatu – a to do těch nejmenších detailů!

marketing Darovat byt nebo dům dětem? Je to lepší než dědictví, ale pozor na vlastní ochranu

marketing Vyplatí se solární energie? Ukáže webová aplikace E.ON Solar

marketing Úvěr na bydlení – kde ho sehnat a na co se dívat?

marketing Podle Realitní společnosti České spořitelny se stále vyplatí koupit byt jako investici

marketing První budova z portfolia ČS nemovitostního fondu je v prodeji

marketing Na chalupáře může po návratu po zimě čekat nepříjemné překvapení

marketing 5 tipů jak dobře nakupovat nemovitosti